sk en nl
logo
logo
logo
Hlavné menu
  Ordinačné hodiny:
   
  Pondelok: 7.30 - 17.00
  Utorok: 7.30 - 17.00
  Streda: 7.30 - 17.00
  Štvrtok: 7.30 - 17.00
  Piatok: 7.30 - 13.00

 

 

Endodoncia

Endodoncia je ošetrenie koreňových kanálikov. Je potrebná vtedy, ak zubný kaz je taký hlboký, že už poškodzuje štruktúru zapáleného a bolestivého zubného nervu. Prichádza k nemu vtedy, ak sa kaz dlhú dobu zanedbá alebo sa nerv zapáli pod korunkou alebo výplňou.

Celé ošetrenie spočíva v odstránení zapáleného alebo odumretého nervu. Pritom treba eliminovať množstvo prítomných baktérií na minimum. Z koreňových kanálikov sa najprv odstránia zbytky zapáleného nervu, potom sa vyčistia a vydezinfikujú, a na záver sa hermeticky zaplnia výplňou. Ak nie je možné ich okamžité uzavretie, tak sa zub dočasne zatvorí dezinfekčnými prípravkami.

Keď už hlboký kaz zasiahol aj zubný nerv, pacient cíti krutú bolesť. Vtedy treba čo najskôr poškodené tkanivo odstrániť a koreňové kanáliky hermeticky uzavrieť. Ošetrenie vykonáme v lokálnej anastézii, preto je zákrok bezbolestný. Zub sa zachová, nie je potrebná extrakcia alebo jeho nahradenie implantátom. Počas endodontického ošetrenia je potrebná aj RTG dokumentácia. Vzhľadom k tomu, že "mŕtve zuby" majú sklon k lámavosti, odporúča sa ich ošetrenie korunkou.


Všetky práva vyhradené - www.dentalcentrum.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
© Copyright 2013 www.dentalnecentrum.sk | Tvorba webových stránok od GRANDIOSOFT

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM